درباره کمپانی بوش

About Bosch Company

داستان موفقیت بوش

تکنولوژی در خدمت زندگی رابرت بوش در سال 1886 و پس از کسب تجربه‌ های با ارزش در سفرهایی کارآموزی به آمریکا، انگلیس و شهرهای مختلف آلمان، در شهر اشتوتگارت پایه‌ های کمپانی را بنا نهاد، که در آینده‌ ای نه چندان دور به یکی از غول‌ های صنعتی دنیا تبدیل شده و تا به امروز در این عرصه پیشتاز مانده است. امروزه دفتر مرکزی این کمپانی در شهر گرلینگن آلمان واقع شده و به عنوان بزرگ‌ ترین کمپانی تامین‌ کننده لوازم اتوماسیون در دنیا محسوب می‌ شود. کمپانی بوش تا سال 2016 بیش از 389.000 پرسنل در 440 زیرشاخه خود در سراسر دنیا داشته و در بیش از 60 کشور به تولید محصولات خود می پرداخته است. با احتساب شبکه خدمات پس از فروش این کمپانی در بیش از 150 کشور در سراسر دنیا حضوری فعال داشته و تنها در بخش تحقیق و توسعه خود بیش از 59.000 نیرو در 120 مرکز بسیار مجهز در سراسر دنیا دارد.

فلسفه بوش تکنولوژی در خدمت زندگی بوده و قصد دارد با استفاده از نبوع و ابداعات خود سطح زندگی را در سراسر دنیا را بهبود دهد. کمپانی بوش در حال حاضر بزرگ ترین شرکت خصوصی اروپا می باشد و در سال 2016 میلادی دارای فروشی بالغ بر 1/73 میلیارد یورو بوده است که 59% از آن مربوط به بخش خودرویی و 41% مربوط به بخش صنعت، انرژی و تهویه مطبوع، لوازم وتجهیزات بسته بندی، لوازم خانگی، سیستم‌ های ایمنی و سایر محصولات می‌ باشد. توفیقات بوش به حدی رسیده است که با اطمینان می‌ توان گفت هیچ خودرویی بدون بوش نیست و در هر موبایل هوشمند یک سنسور یا تجهیزی از بوش وجود دارد. در این مجموعه هر ساله درصد قابل توجهی (بیش از 35 میلیارد یورو در ده سال اخیر) از فروش خود را در بخش تحقیق و توسعه صرف می نماید تا ضمن ایجاد نبوغ و ابتکار در تولیدات خود کیفیت آن ها را نیز از جنبه های مختلف بهبود دهد. علاوه بر این با تمرکز بر بخش تحقیق و توسعه ضمن افزایش کیفیت توانسته در هر روز کار به طور میانگین 19 اختراع در سراسر دنیا به نام خود به ثبت برساند که این گواهی بر نبوغ ارائه شده در محصولات این کمپانی نیز است.

مقدمه‌ ای بر ترموتکنولوژی بوش بوش در زمینه سیستم‌ های تهویه مطبوع و گرمایش/سرمایش نیز مانند سایر بخش‌ ها با قدرت حضور داشته و در این زمینه از واحد تحقیق و توسعه پیشرو بهره می‌ برد. صرف سالانه بیش از 150 میلیون یورو به تحقیق و توسعه در این بخش و اختصاص 88% درصد از فروش کل تجهیزات تهویه مطبوع در بازار اروپا دلیلی واضح بر ادعای این کمپانی مبنی بر ارائه با کیفیت‌ ترین محصولات است.

بوش در زمینه تامین محصولات گرمایشی/سرمایشی و تجهیزات ساختمانی با بازدهی بالا نیز پیش رو بوده و در سال 2016 بیش از 30.000 پرسنل در این بخش داشته و با تخصص و دانش بالا طیف وسیع محصولات خود را در 21 کارخانه در 11 کشور اروپایی، آمریکای شمالی و آسیایی تولید می‌ کند. مجموعه بوش در زمینه CHP نیز با افزودن محصولاتی مانند انواع سیستم‌ های تولید هم زمان(CHP)، تولید هم زمان همراه با هوای فشرده (CHCA) و سیستم‌ های ORC در سال 2015 طیف محصولات خود را کامل کرده است تا در این زمینه نیز بی رقیب باشد. در زمینه CHP در سال 2015 درآمدهای کمپانی بوش به بیش از 5 میلیارد یورو رسیده و انتظار می‌ رود که در سال 2020 این در آمد به 8 میلیارد یورو برسد.
کمپانی بوش در کنار تخصص و تجربه خود در جهت افزایش کیفیت محصولات و بالا بردن توان فنی و تجاری، اقدام به خرید مجموعه‌ های مطرح جهانی کرده است که از آن جمله می‌ توان به کمپانی بودروس آلمان با حدود 300 سال قدمت، کمپانی FHP آمریکا و … اشاره نمود. فلسفه و ضوابط حاکم بر کمپانی بوش می‌ تواند به عنوان یک الگو برای هر شرکت دیگری باشد. مجموعه بوش همواره بر اصولی استوار بوده که رابرت بوش بنا کرده و در آن اعتماد مشتریان گام اول بوده است. امروزه 92% سهام کمپانی بوش برای بنیاد خیریه بوش، 8% سهام برای خانواده بوش و 01/0 درصد برای هئیت مدیره و مدیران قدیمی است در حالی که همین مدیران بیش از 93% حق رای در نحوه اداره کمپانی دارند.

رابرت بوش: ترجیح می دهم سرمایه ام را از دست بدهم تا اعتماد مشتریانم را.

سفری در تاریخ کمپانی بوش

0-2
Gamhaye jahani
0-4