توضیحات

همواره در طول تاریخ، آب به علت فروانی، ارزان بودن و عدم ایجاد مشکلات ایمنی استفاده های فراوانی داشته است. یکی از این استفاده های رایج، استفاده از آب به عنوان واسط انتقال حرارت بوده که البته در این راه نباید از ظرفیت حرارتی بالای آب، منحنی ترمودینامیکی مناسب و سایر خواص انتقال حرارتی آب نیز غافل شد. استفاده از آب به عنوان واسطه انتقال حرارت به بستر مناسب نیازمند است. دیگ های آب گرم از بسترهای مناسب هستند که در آن ها آب به عنوان واسطه انتقال حرارت به خوبی ایفای نقش می کند. بنابراین با توجه به این ویژگی ها مناسب از دیگ های آب گرم به وفور در صنایع مختلف استفاده می شود.
در گذشته بیش تر از دیگ های چدنی پره دار استفاده می شد، اما با پیشرفت علم و تکنولوژی، دیگ های فولادی مطرح شدند و به خاطر مزایای زیادی که ارائه می دادند در بیش تر مصارف به عنوان رقیبی جدی برای دیگ های چدنی مطرح شده و حتی در بسیاری از کاربردها هم به طور کامل جایگزین این دیگ ها شده اند.

 

ویژگی ها

قابلیت اطمینان با بازدهی بالا
دیگ های مدل Uni 3000 F در ۱۴ مدل مختلف و با ظرفیت ۱۲۰ تا ۱۸۵۰ کیلووات تولید می گردند. طراحی خاص محفظه احتراق باعث می شود که احتراق به صورت کامل انجام شده و حرارت به بهترین نحو ممکن انتقال یابد. در این صورت راندمان فصلی می تواند تا ۹۳% افزایش یابد. این دیگ ها نه تنها بازدهی بالایی داشته بلکه نصب و نگهداری آن آسان بوده که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد.
انعطاف در کاربرد و طیف گسترده عملکرد
دیگ های فولادی Uni 3000 F به دلیل ویژگی های خاص طیف کاربرد گسترده ای دارند، بعضی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشد.
قابلیت کارکرد با گاز یا گازوئیل
دستیابی به فشار کاری تا ۶ بار و دمای ایمنی ماکزیمم تا ℃ ۱۲۰
امکان قرار گرفتن دریچه در سمت چپ یا راست
سازگاری با طیف وسیعی از لوازم جانبی، از سیستم های کنترلی ساده گرفته تا سیستم های کنترلی پیشرفته و سیلندرهای آب داغ خانگی

 

مشخصات فنی

مشخصات  فنی ديگ Uni 3000F از ۱۲۰ تا ۸۲۰ کيلووات

مشخصات  فنی ديگ Uni 3000F از ۱۰۴۰ تا ۱۸۵۰ کيلووات

ابعاد دیگ

بازده دیگ نسبت بین توان اسمی خروجی (Rated output) به توان اسمی ورودی (Rated heat input) تعریف می-شود. در نمودار زیر بازده دیگ با تغییرات دمای میانگین آب دیگ و خروجی دیگ نشان داده شده است.

 

کاتالوگ