توضیحات

ماده اصلی سازنده این دیگ ها از چدن و معمولا نوع خاکستری آن می باشد و بر اساس ظرفیت از بخش ها یا پره های مختلفی تشکیل می شوند. دیگ های چدنی به نسبت انواع دیگ های مورد استفاده در سیستم های گرمایشی خانگی و تجاری از قدمت بیش تر برخوردار هستند و به دلیل ساختار پره ای که دارند در مقایسه با انواع دیگر دیگ ها، نصب و حمل ساده تری داشته و به دلیل خواص چدن در مقابل خوردگی مقاومت بیش تری نشان می دهند.

ترمواستریم انقلابی در تکنولوژی دیگ ها
دیگ های چدنی بودروس علاوه بر مزایای اقتصادی، دارای بازدهی گرمایشی بالایی بوده و یک سرمایه گذاری بی نقص هستند. بودروس برای بهبود بازدهی و کارایی تکنولوژی ترمواستریم را در دیگ های چدنی سری GE استفاده می کند.

مقایسه دیگ های چدنی اکواستریم بودروس و دیگ های چدنی مرسوم
برای جلوگیری از ایجاد کندانس در یک دیگ چدنی مرسوم، لازم است که دمای برگشت سیستم با بکارگیری پمپ های اضافی و شیرهای اختلاط به اندازه کافی بالا نگه داشته شود. ایجاد چگالش در یک دیگ چدنی موجب بروز تنش های حرارتی درون دیگ و در نتیجه ایجاد خرابی در آن می شود. تکنولوژی ترمواستریم برای حل این مشکل مبادرت به اختلاط جزیی آب سرد برگشتی با آب گرم تر در حال جریان در مبدل حرارتی می کند.
به طور خلاصه مزایایی تکنولوژی ترمو استریم را می توان به شرح زیر ارائه کرد.

  • جلوگیری از ایجاد کندانس در دیگ
  • کاهش خرابی و افزایش طول عمر مفید دیگ
  • حذف تجهیزات اضافه و اتصالات هیدرولیکی ساده
  • عملکرد پایدار
  • کاهش اندازه دیگ

در دیگ های اکواستریم GE315، GE515 و GE615 جریان رفت و برگشت در پشت و بالای دستگاه قرار گرفته اند. این نحوه قرارگیری باعث جدایش هیدرولیکی در جریان های رفت و برگشت آب می شود. برای هر بخش دیگ دو خروجی متقارن وجود دارد که در طرفین لوله تغذیه قرار دارند. بنابراین یک حجم تنظیم شده از آب برگشتی به طور مساوی به بخش های دیگ ارسال میشود.

ویژگی ها

خروجی متغیر از ۱۰۵ تا ۱۲۰۰ کیلووات
بازدهی بالا تا ۹۶% (NCV)
ساختمان سه پاسه بودن برای انتشار پایین آلودگی ها
ابعاد کوچک و نسب توان به وزن بالا
تعمیرات و سرویس ساده
تکنولوژی ترمواستریم
سازگاری دیگ ها با واحد کنترل پیشرفته بودروس
طراحی ساده بدون نیاز به افزایش دمای برگشتی
هزینه الکتریکی پایین (بدون نیاز به پمپ شنت  یا شیر اختلاط)
عملکرد مطمئن به دلیل طراحی ساده تر سیستم و اجزای کم تر
بازدهی دیگ
بازدهی دیگ بیانگر نسبت توان اسمی خروجی (rated output) به توان اسمی ورودی (rated heat input) است. در شکل های زیر بازدهی دیگ بر اساس دمای میانگین آب دیگ نشان داده شده است.


بازدهی دیگ چدنی اکواستریم GE315


بازدهی دیگ چدنی اکواستریم GE515


بازدهی دیگ چدنی اکواستریم GE615

در تمام نمودارهای بالا داریم:
ϑ_K  دمای میانگین آب دیگ
η_K  بازدهی دیگ
a1 بازدهی دیگ در مرحله ۱ (در بار جزیی ۶۰% توان خروجی)
a2 بازدهی دیگ در مرحله ۲ (در بار کامل)

سیستم های کنترل و تل کنترل
برای کار با دیگ ها به یک واحد کنترل نیاز است. سیستم های کنترل بودروس به صورت ماژولار طراحی شده  و ضمن فرآهم کردن سهولت در استفاده به خوبی با دستگاه ها انطباق می یابند.


واحدهای کنترل Logamatic 4311 و Logamatic 4312

مودم تل کنترل بودروس به صورت اتوماتیک تذکرات مربوط به خطای عملکردی را از طریق ایمیل، فکس و… به هر مقصدی ارسال می کند، بنابراین نگهدار می تواند دستگاه را از راه دور خطایابی کند.

مشخصات فنی

مشخصات فنی و ابعاد دیگ های GE 515

مشخصات فنی و ابعاد دیگ هایGE615

 

کاتالوگ