توضیحات

به طور معمول در دیگ ها گرمای مورد نیاز در دیگ از طریق احتراق سوخت (جامد، مایع، گاز) تامین شده و بسته به نوع دیگ خروجی مطلوب به دست می آید. یکی از نگرانی ها در دیگ ها خوردگی های ایجاد شده در دیگ به دلیل وجود مواد خورنده در گازهای خروجی ناشی از احتراق است. در واقع در گازهای حاصل از احتراق همیشه موادی مانند دی اکسید کربن، دی اکسید گوگرد و مواد مشابه و نیز مقداری بخار آب وجود دارد. در صورتی که دمای گازهای خروجی از دیگ کاهش یابد قطرات ریز آب در آن تشکیل و با گازهای دی کسید کربن و دی اکسید گوگرد واکنش داده و به تشکیل کربنیک اسید و سولفوریک اسید که بسیار خورنده هستند، می انجامد. بنابراین در دیگ ها در کنار افزایش بازده و کاهش مصرف سوخت همواره باید از مواد و مصالح مناسب و طراحی مهندسی و بهینه بهره برد تا بتوان ضمن بهره بردن از حداکثر انرژی موجود در سوخت و کاهش هزینه ها، از طریق جلوگیری از چگالش آب و تشکیل اسید، طول عمر دیگ را نیز افزایش داد.
در دیگ های چگالشی به دلیل طراحی خاص و استفاده از مواد و مصالح مناسب این نگرانی که کاهش دمای گازهای خروجی به تشکیل اسید در خروجی منجر شود، مرتفع شده و توانایی جذب بیش ترین انرژی از سوخت فراهم شده است. در دیگ های چگالشی گرمای نهان آب نیز توسط سیال عامل جذب شده یا صرف پیش گرمایش هوای احتراق می شود، در نتیجه در دیگ های چگالشی با بهره گیری از گرمای نهان تبخیر آب، می توان بازده را ۱۰-۱۲% بالا برد.
بودروس یکی از بزرگ ترین و معتبرترین برندهای گرمایشی است که محصولات آن در سرتاسر دنیا به فروش رسیده و به عنوان کمپانی پیشرو در زمینه دیگ های چگالشی در اروپا فعالیت می کند. بودروس به پشتوانه بیش از ۲۷۵ سال تجربه، برای دهه هاست که در زمینه دیگ های چگالشی کیفیت بالا فعال می باشد. تخمین زده شده که تنها در اروپا بیش از ۳ میلیون دستگاه از دیگ های چگالشی بودروس نصب شده باشد و البته این عدد در سال های اخیر به صورت فزاینده رو به افزایش گذاشته است.

 

ویژگی ها

پاسخ گوی تمام نیازها
هر نیاز گرمایشی که داشته باشید دیگ چگالشی Uni 6000 F برگ برنده شما خواهد بود، دیگ چگالشی Uni 6000 F انعطافی نامحدود برای شما ایجاد خواهد نمود.
یک راه حل جذاب
دیگ چگالشی Uni 6000 F ترکیبی از تکنولوژی بالا و طراحی پیچیده است. در مقایسه با مدل های قبلی این دیگ ۲۰% سبک-تر بوده و به ۳۰% فضای کم تری برای نصب نیاز دارد. دیگ چگالشی Uni 6000 F به صورت کامل با محفظه و عایق شده ارائه می شود که این موضوع ضمن تسریع و تسهیل در نصب باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. این دیگ ها برای رسیدن به بازده و عملکردی عالی به خوبی با مشعل های واشاوت سری مونارک سازگار می باشد.
تکنولوژی مدرن
دیگ Uni 6000 F یک دیگ چگالشی از جنس فولاد ضد زنگ می باشد. این دیگ هیچ محدودیتی در زمینه نرخ جریان، دمای عملکردی یا خروجی مشعل نداشته و شما را قادر می سازد تا جریان مدار گرمایشی و جریان برگشتی را بدون تجهیزات اضافه مانند محدودکننده جریان یا پمپ شنت به دیگ متصل کرد. مسیریابی هوشمند جریان آب با استفاده از اتصالات برگشت جداگانه شرایطی ایده¬آل برای چگالش بهینه ایجاد می¬کند. این به معنی رسیدن به بازدهی خالص ۱۰۹% و بازدهی ناخالص ۹۸% برای عملکرد با گاز می¬باشد.
انتخابی درست برای پروژه¬های بزرگ
دیگ چگالشی Uni 6000 F برای کاربردهایی که به بار حرارتی زیادی نیاز دارند توسعه داده شده است و به خوبی نیازهای حرارتی ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلووات را پوشش می دهد. این بخشی از مزیت های دیگ است چرا که این دیگ قادر است تا با گاز و گازوئیل (با سولفور کم) به خوبی کار کرده و به راحتی بین این دو سوخت تغییر وضعیت دهد. این دیگ برای هر دو نوع سوخت دارای استاندارها و گواهی نامه های معتبر بوده و نهایت انعطاف و قابلیت اطمینان را برای مشتری و طراح ایجاد می کند.
دیگ های چگالشی Uni 6000 F با طراحی مناسب و مهندسی برای محفظه احتراق و داشتن سطوح انتقال حرارت مناسب دارای احتراقی کامل می باشد. تمام مسیر گازهای خروجی خیس بوده (در تماس با آب می باشند) تا تنش های حرارتی به حداقل رسیده و عمر مفید دیگ افزایش یابد. این دیگ دارای دو برگشت متفاوت برای مدار گرمایش دما بالا و دما پایین بوده و بفل هایی برای جدا کردن آب برگشتی دما پائین و دما بالا دارد تا بتواند بازدهی حداکثر داشته باشد. تمام سطوحی که در تماس با گازهای داغ و محصولات احتراق هستند از جنس فولاد ضد زنگ بوده تا ضمن مقاومت بالا بتواند حداکثر چگالش و در نتیجه بازدهی را داشته باشد.
همه چیز تحت کنترل با کنترل های CFB 930
همراه این دیگ، بوش کنترل های پیشرفته CBF930 برای مدیریت یک دیگ یا مجموعه ای از دیگ ها را ارائه می دهد. کنترل دیگ قابلیت انتخاب حالت های عملکردی متفاوت به صورت اتوماتیک و با توجه به روز، زمان و دما ارائه می دهد. قابلیت ها و ساختار پیشرفته و کاربری ساده کنترلر، عملکرد ساده و مطمئن در را تسهیل می کند. در کنار این قابلیت به راحتی می توان به صورت دستی و در هر زمانی حالت عملکردی دیگ را تغییر داد. کنترلر CFB930 را می توان به راحتی با اضافه کردن ماژول های مختلف برای کنترل بخش های متفاوت سیستم گرمایش بسط داد. این کنترل ها دارای قابلیت اتصال به سیستم BMS بوده تا در کنار قابلیت های پیشرفته خود بتواند قدرت انتخاب به مشتری هدیه دهد.

مزایای دیگ چگالشی Uni 6000 F در یک نگاه
 انعطاف بالا در طراحی و کاریری با قابلیت استفاده از دو نوع سوخت (گاز و گازوئیل با سولفور پایین)
 صرفه جویی در فضا با کاهش ۳۰% فضای نسبت به مدل های قبلی
 کاهش وزن دیگ در ظرفیت مشابه به نسبت مدل های قبلی
 نصب سریع و آسان به دلیل ارائه به صورت کامل و عایق شده
 آسایش بیش تر به دلیل ارائه خدمات واحد و یک پارچه از یک شرکت
 قابلیت بسط و بهبود سیستم در آینده

 

مشخصات فنی

۱-حد ایمنی: حداکثر دمای ممکن= حد ایمنی – ۱۸ کلوین
مثال: حد ایمنی: ℃ ۹۹ بنابراین حداکثر دمای ممکن برابر است با ℃ ۸۱
۲-بدون مشعل
۳-مقدار ارائه شده در پرانتز مقدار توصیه شده می‌باشد

۱-ریل زیر قاب پایینی دستگاه را می توان برای کاهش ارتفاع حذف کرد.
۲-بعد از باز کردن درب محفظه احتراق

 

کاتالوگ